Poczucie niedowartościowania w pracy zawodowej sprawia, że coraz częściej pewnie myślisz o własnym biznesie. Tylko jaki biznes otworzyć, aby odnieść zadowalające rezultaty? Moim zdaniem na początku drogi kluczowe znaczenie ma optymalizacja nakładów pracy do osiąganych zysków. Ważny jest też produkt / usługa (przedmiot biznesu), obsługa klienta, a przede wszystkim relacja z potencjalnymi klientami oraz marketing i promocja.

Analizując opłacalność biznesu bierzesz pod uwagę koszty, jakie musisz ponieść, aby wystartować. Wyniki przeprowadzonej przeze mnie ankiety stawiają w czołówce właśnie barierę finansową, jako jeden z największych hamulców aktywności biznesowej. Dzisiaj pewne możliwość daje nam Internet. Konfrontując koszty założenia biznesu stacjonarnego i internetowego zdecydowanie korzystniejszą opcją jest praca w domu. Sam działam w Internecie od kilku lat. Na blogach dzielę się swoim marketingowym doświadczeniem i nie tylko.

Jak biznes otworzyć w domu

Ostatnio rozmawiałem telefonicznie z osobą, która zapytała mnie wprost „jaki biznes otworzyć w Internecie ?” Chciała wiedzieć jak założyć bloga i na nim zarabiać ? Mimo, że chce robić biznes, zaczęła jednak od wymówek. Było to dla mnie inspiracją do opracowania odpowiedzi na popularne wymówki:

  • Nie mam pieniędzy – może to brutalne, ale jeśli nic nie zrobisz, nic się nie zmieni. Jeżeli nie podejmiesz aktywnego działania na rzecz generowania dodatkowych dochodów, po prostu będziesz w tym miejscu, w którym jesteś teraz.
  • Brak czasu – czas jest naszym najcenniejszym dobrem. Pamiętam o tym i staram się optymalizować swój rozkład dnia. Dodatkowo możemy przejąć dobrze prosperującą firmę kosztem, ale jakim kosztem. Możemy również sukcesywnie budować swój wizerunek kosztem poświęconego czasu i skromniejszych nakładów. Możemy również zrezygnować z aktywności biznesowej i wykorzystać swój czas inaczej. Wszystko jest kwestią Twojego wyboru i chęci zmian. Pamiętaj, że każdy z Nas ma 24 godziny do wykorzystania.
  • Wygrywają tylko liderzy – wiele osób mylnie postrzega programy partnerskie jako biznes internetowy, w którym zarabiają tylko liderzy. Na pewno podziwiam swojego lidera i mentora w biznesie, ale przede wszystkim jestem mu wdzięczny za pokazanie możliwości biznesowej i wsparcie, jakiego udziela mi na co dzień. Nie zastanawiam się ile on zarabia, ale skupiam się na tym, jak ja mogę z jego pomocą rozwijać biznes.

Jaki biznes otworzyć w Internecie ?

Staram się ciągle poszerzać swoje umiejętności i wiedzę na temat marketingu internetowego i dążę do tego, aby nie tylko naśladować liderów, ale szybko im dorównać. Ty również możesz budować swoją biznesową historię już od dziś. Musisz jednak określić, czy chcesz robić biznes, czy szukasz wymówek ?

jaki biznes otworzyć

Liczby nie kłamią. W tym momencie, pozwolę sobie na krótkie porównanie nakładów ponoszonych na początek stacjonarnego i internetowego biznesu:

Orientacyjne koszty miesięczne prowadzenia działalności ( zł )
Stacjonarny biznes Internetowy biznes
Wynajęcie lokalu 1 000 zł Założenie bloga i czas poświęcony na jego prowadzenie 300 zł
Zakup towarów 5 000 zł
Hosting strony internetowej 20 zł
Pozycjonowanie i marketing 50 zł Pozycjonowanie i wsparcie marketingowe online 50 zł
Pozostałe koszty ? Pozostałe koszty ?
RAZEM od 6 070 RAZEM od 350 zł

Reasumując, jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości ? Jeżeli szukasz biznesu, a nie wymówek – zapraszam Cię do kontaktu i współpracy: kontakt@michalszafranski.pl .:. 730 775 333 .:. Skype : michalszafranskipl

Zaproszenie na trening marketingu

Jeszcze jedna, dobra wiadomość. W nagrodę za dotarcie do końca tego artykułu mam Dla Ciebie prezent, w postaci darmowej wejściówki na trening marketingu online. Szczegóły znajdziesz na www.trenermarketingu.pl . Do zobaczenia na marketingowe i biznesowej drodze.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *