paczka na Ukrainę

Na Ukrainie ciągle niespokojnie. Kraj przeżywa trudny okres i kto jak kto, ale my Ukraińców doskonale rozumiemy. Jako, że mam rodzinę, mieszkającą w Kijowie postanowiłem jak wysłać paczkę na Ukrainę, aby najszybciej wspomóc moją familię i nie tylko. Okazało się, że Poczta Polska umożliwia wysłanie paczki na Ukrainę – zupełnie za darmo. Może ktoś dołączy do mnie i wspomoże sąsiadów w potrzebie ?!

Jak wysłać paczkę na Ukrainę za darmo ?

Akcja Poczty Polskiej oraz Fundacji „Pocztowy dar” (darmowa wysyłka paczki na Ukrainę) prowadzona będzie do końca marca 2014 r. W sumie to cały miesiąc, ale pewnie nasze wsparcie potrzebne jest od zaraz. Dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ukraińcom przygotowałem krótki poradnik „jak wysłać paczkę na Ukrainę” (na razie tyle udało mi się ustalić na Poczcie i w Internecie :)) :

  1. Paczkę można nadać w okienku Poczty Polskiej.
  2. Należy wysyłać towary w oryginalnych opakowaniach.
  3. Należy określić jednak konkretny adres odbiorcy paczki. Jeżeli nie masz rodziny, albo bliskich na Ukrainie możesz zaczerpnąć informacji, na przykład u koordynatora pomocy z ramienia Caritas Polska, Panią Martą Titaniec ( 608 424 880 ). Całkiem możliwe, że bazę adresów, na które można wysłać dobrowolnie paczkę posiada Ambasada Ukraińska w Polsce ( 22 629 34 46 lub 22 622 47 97 ) lub kontakt z Fundacją „Pocztowy dar” ( 725 254 850 ). Nie podaje numeru konto, ponieważ artykuł dotyczy możliwości pomocy Ukrainie w inny sposób.
  4. Paczka może mieć maksymalnie 10 kg.

Co można wysłać na Ukrainę ?

Osobiście byłem na poczcie i na razie udało mi się ustalić, co można wysłać na Ukrainę. Może łatwiej mi będzie podać to, czego nie można wysyłać. Na pewno w paczce nie może znajdować się broń, leki (farmaceutyki), aerozole, tytoń, alkohole, używana zabrudzona odzież, dzieła sztuki, banknoty (waluty obce) antyki, dokumenty, produkty pochodzenia zwierzęcego.

jak wysłać paczkę na UkrainęSugerowałbym spakowanie ubrań, produktów spożywczych (które nie stracą świeżości oraz nie są produktami pochodzenia zwierzęcego) w oryginalnych opakowaniach itd. Sam zastanawiam się nad tym co skompletuję.

Musisz wiedzieć, że Ukraina jest pogrążona głębokim kryzysie ekonomicznym, inflacja szaleje (produkty drożeją w ekspresowym tempie, względem pensji). Z całą pewnością Ukrainę czeka ciężka droga do „normalności”. W obliczu takiej sytuacji każda pomoc jest na wagę złota.

Pomoc dla Ukrainy

Mam nadzieję, że moja pomoc dla Ukrainy nie będzie ani, pierwszą ani ostatnią. Będzie mi bardzo miło jak polubisz ten praktyczny artykuł na swoim profilu na Facebooku, lub roześlesz wiadomość wśród znajomych. Trzymajmy kciuki za Niepodległą Ukrainę.

Jeżeli ktoś nie ma konkretnego Ukraińskiego adresu na jaki chciałby wysłać, to mogę pomóc w jego znalezieniu.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

One thought on “Jak wysłać paczkę na Ukrainę ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *