jak usunąć sweet page

Dziś pokaże Ci sprawdzony sposób, jak usunąć sweet page ze swojej przeglądarki. Pojawienie się tej nieprzyjemnej wyszukiwarki mogło być spowodowane pobraniem pliku z nieodpowiedniego źródła. Dlatego zwracaj na to, z jakich źródeł pobierasz pliki i nie ufaj nieznanym wydawcom. Ja już nie będę ufał !

Jak usunąć przeglądarkę Sweet Page z Chrome

Zanim usuniesz Sweet Page z Google Chrome, wykonaj kilka prostych kroków:

polub

youtube facebook

1. Przejdź do Panelu sterowania ( StartPanel Sterowania ).

2. Wybierz Programy i funkcje ( dla Windows XP).

3. Odszukaj złośliwego programu, którego nazwa zaczyna się od „WPM” i odinstaluj go.

4. Jeżeli masz dodatkowo zainstalowany kolejny, powiązany z nim program „Sweet Page„, to również go odinstaluj. W ramach potwierdzenia będziesz poproszony o wpisanie słowa z obrazka.

jak usunąć sweet page

Musimy również rozprawić się z tym złośliwym oprogramowaniem na poszczególnych wyszukiwarkach. Zacznę od wyszukiwarki Google Chrome.

1. Otwórz tą przeglądarkę i wejdź w Menu (przycisk w kształcie „drabinki” w prawym, górnym rogu). Następnie Ustawienia.

2. Wybieramy zakładkę Rozszerzenia. Usuwamy rozszerzenia mające w nazwie Sweet Page lub WPM.

3. Ponownie wchodzimy w zakładkę Ustawienia, wybieramy moduł Wyszukiwaniezarządzaj wyszukiwarkami. Jako domyślną wyszukiwarkę zaznaczamy Google, a usuwamy „Sweet page”. Aby potwierdzić, klikamy Gotowe.

Zamknij Google Chrome. Wyszukiwarka powinna już być wolna od Sweet page.

Sweet page na Firefox Mozille

Aby usunąć sweet page z Firefox, przejdź do zakładki Menu (w prawym, górnym rogu wyszukiwarki).

Następnie Opcje, wybierz zakładkę OgólneStrona startowa. Kliknij przycisk Przywróć domyślną, albo wpisz nazwę strony, od której rozpoczynać się ma praca przeglądarki Potwierdź zmiany, przyciskiem OK.

Musimy również usunąć wszelkie rozszerzenia, jeżeli takowe są do tego złośliwego oprogramowania. W tym celu wracamy do Menu (prawy, górny róg), następnie Dodatki. Sprawdź, czy jest jeszcze jakaś wtyczka odnosząca się do Sweet Page. Jeżeli jest to ją wyłącz, a następnie usuń. Zweryfikuj też zakładkę Wtyczki i Rozszerzenia pod tym samym kątem.

Po ponownym uruchomieniu przeglądarki problem powinien zostać usunięty.

Możesz dodatkowo zresetować ustawienia Twojej przeglądarki, aby powrócić do domyślnych ustawień lub (ostatecznie) odinstalować przeglądarkę i zainstalować ją ponownie. Cały proces zakończ ponownym uruchomieniem swojego komputera.

Blogowanie

Sweet page zdecydowanie utrudniał mi przez kilka dni blogowanie. Ja uporałem się z tym problemem. Mam nadzieje, że materiał pomógł uporać się również i Tobie. Korzystając z okazji mam do Ciebie prośbę. Opublikowałem właśnie nowy szablon strony, na której dostępny jest darmowy kurs zakładania i zarabiania na własnym blogu. Nie jestem pewny, czy na wszystkich przeglądarkach i rozdzielczościach strona działa prawidłowo. Strona dostępna jest pod adresem www.michalszafranski.pl/jak-zalozyc-bloga. Dziękuję za potwierdzenie, jak ona wygląda u Ciebie. Jeśli miałbyś jeszcze jakieś problemy ze Sweet Page, chętnie pomogę.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *