Aby pracować efektywnie niezbędna jest pasja, zaangażowanie i zapał. Co jeśli chwilami tego zapału brakuje? Jak się motywować do pracy i codziennego działania. Poznaj kilka prostych metod i technik.

polub

youtube facebook

Pokaże Ci kilka sposobów skutecznej motywacji, która przybliży Cię do osiągnięcia zamierzonych celów. Często mamy kłopot z motywacją, ponieważ wymaga ona konsekwencji, samozaparcia i przede wszystkim aktywnego działania. Jedno jest pewne, brak działania oddala od osiągnięcia jakichkolwiek zamierzeń i celów.

Jak się motywować : Pamiętaj o celu

Mnie w skutecznym motywowaniu pomaga nieustanne przypominanie o celu, do jakiego dążę. Nad moim biurkiem wisi kartka z aktualnie obranym celem. Ty również możesz powiesić taką kartkę papieru z Twoim celem w widocznym miejscu w biurze, czy pokoju. Musisz mieć ciągłą świadomość tego, do czego zmierzasz.

Ponadto Twój cel musi być realny. Nie mówię tutaj o wyznaczaniu małych celów. Po prostu jego osiągnięcie, w Twoich oczach musi być wyobrażalne. Oczywiście przy uwzględnieniu sporządzenia planu (drogi) do jego osiągnięcia i konsekwentnego realizowania każdego etapu tej drogi, punkt po punkcie, krok po kroku. Wewnętrzna wiara w osiągnięcie tego celu pobudzi Cię dodatkowo do działania.

jak się motywować

Gdy cel okazuje się zbyt wielki, podziel go na mniejsze cele i sporządź plan realizacji każdego mniejszego celu. Bądź dla siebie wymagający. Weź kartkę i stwórz tabelkę, która będzie zawierała:

  • listę mniejszych celów,
  • spis narzędzi i czynności potrzebnych potrzebnych do osiągnięcia celów,
  • datę rozpoczęcia i zakończenia pracy nad celem.

Pamiętaj, rygorystycznie przestrzegać tego harmonogramu. Możesz go również powiesić w widocznym miejscu.

Codzienne małe sukcesy

Potrafię się cieszyć z małych sukcesów. Dobry nastrój to postawa skutecznej motywacji. Bo sukces, nawet ten najmniejszy pobudza mnie do działania i jest przyjemnym motywatorem.

Nie przerażaj się wejściem na 20 piętro wieżowca, po schodach. Wykonaj krok na pierwszy stopień i powielaj tą czynność. Nie musisz przecież od razu osiągnąć zamierzonego celu. Skup się na początek na jednym obszarze.

Jak się motywować : Otaczaj się ludźmi o podobnych celach

Jestem szczęściarzem ponieważ otaczam się ludźmi o podobnych pragnieniach i celach. Ty również otaczaj się ludźmi, którzy będą potrafili Cię zrozumieć. Rozumieją Twój cel, a może mają podobny. Wspólnie możecie dzielić się doświadczeniami, aby skutecznie zbliżać się do tych celów.

Ucz się na błędach

Kto nic nie robi nie popełnia błędów. Każdy błąd powinien czegoś wartościowego Cię nauczyć. Przyjęło się, że im boleśniejszy błąd, tym bardziej będziemy w przyszłości go unikać.

Na pytanie „Jak się motywować” można odpowiedzieć:

  • wyznacz i wyeksponuj swoje cele,
  • podziel cel na mniejsze i konsekwentnie je realizuj,
  • ciesz się małymi sukcesami,
  • działaj, działaj, działaj…

Dla spotęgowania motywacji do osiągania wyznaczonych celów ważne jest, aby rozpraszało Cię jak najmniej czynników. Nie myślę tutaj o zafiksowaniu się na jeden cel, ale o tym, aby nie tracić konsekwencji i systematyczności w zbliżaniu się do określonego celu, choćby na jeden krok każdego dnia.

O tym jak się skutecznie motywować do działania mówię w www.trenermarketingu.pl – kursie o marketingu w Internecie i nie tylko. Zapraszam na darmowy webinar!

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *