Wiele osób zadaje sobie to pytanie każdego dnia „jak być bogatszy„. Czy naprawdę trzeba zarabiać więcej pieniędzy, aby bogacić się ? Niekoniecznie…

Sposoby jak stawać się bogatszy

Wszystko kręci się wokół tego, jak stawać się bogatszy i gromadzić więcej pieniędzy. Aby czuć się pewniej, stabilniej, bezpieczniej. Pieniądze to konkret, więc będzie to kilka konkretnych pomysłów.

jak być bogatszy

Poznaj i wykorzystaj potęgę procentu składanego

Właśnie przygotowuje specjalny kurs, w którym pokaże jedną z dróg, jak można wykorzystać fakt procentu składanego i jak uruchomić machinę gromadzenia kapitału na zasadzie kuli śnieżnej.

Stale oszczędzaj część dochodu.

Wiem że to trudne, ale systematyczne oszczędzanie np. 10 % dochodu nie tylko podreperujesz Twój stan konta, ale i przede wszystkim poziom bezpieczeństwa.

Tworzenia bufora

Kolejny pomysł wynika z poprzedniego. Systematyczne oszczędzanie może spowodować, że kapitał z czasem przybierze rozmiary Twojego bufora bezpieczeństwa. Poczujesz się pewniej i spokojniej. Mając na uwadze to, że posiadasz określony kapitał podejdziesz do swoich zadań mniej spięty. A obniżony stres spotęguje efekt Twojej pracy.

Zarządzanie wydatkami

Podziel swoje wydatki na kategorię np. jedzenie, paliwo, kosmetyki, słodycze, itd. Spróbuj ograniczyć wydatki z poszczególnej kategorii o 5 %. Sumując oszczędności z każdej z kategorii Twoich wydatków wynik może Cię pozytywnie zaskoczyć.

Życie to raj, do którego klucze trzymamy w swoich rękach…

Fiodor Dostojewski

A Ty jak rozumiesz bogactwo ? Według mnie nie musisz posiadać miliony, aby je osiągnąć. W moim przekonaniu bogactwo osiąga się w momencie, kiedy utrzymując satysfakcjonujący poziom życia, gospodarujemy dodatkowe dochody, które inwestowane gwarantują nam finansowy spokój.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *