Dziś postaram się odpowiedzieć na pytanie, co to jest dochód pasywny. Pewnie nie jedna osoba wie, co to takiego. Pewnie nie jedna osoba założyła sobie za cel życia niemalże, wypracowanie takiego dochodu pasywnego, żeby starczył na spokojne życie, aż po jego kres.

Dochód pasywny : co to jest ?

Dla tych, którzy nie wiedzą postaram się w sposób jak najprostszy to wyjaśnić. Dochód pasywny to generowanie środków pieniężnych, które nie wymagają od Ciebie pracy lub wymagają tylko niewielkiego nakładu pracy. Najlepiej ilustruje to lokata bankowa. Wystarczy wpłacić pieniądze, aby przez rok, dwa, trzy wpłacona kwota powiększała się o odsetki – bez Naszej pracy. Jednak to, że lokata jest najlepszym ilustratorem dochodu pasywnego nie oznacza, że jest to najlepsza droga do osiągnięcia tego dochodu. Śmiem twierdzić, że oprocentowanie bankowe po zbilansowaniu z inflacją i podatkami nie jest już tak atrakcyjne.

dochód pasywny

Zapytasz, co daje największy dochód pasywny. Pewnie większość się ze mną zgodzi, że są to dochody z obrotu, albo najmu nieruchomości. Jednak tutaj należy też mieć na uwadze to, że aby móc osiągnąć satysfakcjonujący dochód pasywny w nieruchomościach należy posiadać co najmniej 3 nieruchomości, które generują dochód z ich wynajmowania. Trzeba sobie odpowiedzieć, czy mamy środki na zakup takich nieruchomości, albo zdolność kredytową pod taki zakup?

Szukamy więc dalej możliwości osiągnięcia mniejszego i mniej kapitałochłonnego źródła dochodu pasywnego. I właśnie o tym jest ten blog, o swojej pasji poszukiwacza dochodu pasywnego, wykorzystując Internet. Zapraszam więc do lektury kolejnych wpisów.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *