blog internetowy

Blogi internetowe są ostatnio coraz bardziej popularne. Na stronach firmowych coraz częściej pojawiają się odnośniki do bloga. Posiadanie własnego bloga nie jest już domeną tylko i wyłącznie znanych osobowości. Dziś każdy może mieć własną stronę internetową i dzielić się na niej branżową wiedzą, która buduje wizerunek. Unikalne teksty pozytywnie wpływają również na pozycjonowanie.

Właściciele firm doceniają korzyści płynące z bloga. Na jego łamach można publikować interesujące, branżowe materiały i kreować wizerunek eksperta w danej dziedzinie. Blog jest okazją do poznania właściciela firmy i budowania zaufania poprzez pozytywną relację z potencjalnymi klientami. Blog, jako strona internetowa może być też płaszczyzną reklamową. Popularne blogi potrafią generować oprócz ruchu również spore dochody. Regularnie prowadzone blogi dostarczają unikalny kontent, czyli treści, które wzmacniają pozycjonowanie.

Blogi internetowe WordPress

Tworzę profesjonalne blogi internetowe oparte o najbardziej popularny skrypt blogowy WordPress. To przyjazna wyszukiwarkom platforma blogowa, która pozwala na bardzo zaawansowaną rozbudowę Twojej witryny internetowej. Praktyczne wtyczki i widgety zwiększają estetykę jak i funkcjonalność bloga.

Specjalizuje się w konfiguracji środowiska WordPress. Stale analizuje funkcjonalność nowych wtyczek, aby blogi moich partnerów były jeszcze bardziej efektowne i funkcjonalne. W Internecie liczy się unikalna treść, dlatego od kilku lat realizuje się jako copywriter, tworząc sprzedażowe i wirusowe treści, dla wielu branż. Chętnie przyjmuje wyzwania i dlatego zachęcam do kontaktu i zaproponowania swojej branży. W ramach naszej współpracy w przeciągu kilku dni otrzymasz ode mnie kilka gotowych, unikalnych artykułów na temat Twoich produktów i usług i podpowiem Ci jak czerpać inspiracje do kolejnych wpisów.

Zakładanie bloga internetowego

Kiedy firma posiada już stronę internetową, zakładanie bloga to następny krok na drodze do budowania pozytywnego wizerunku w Internecie. Kolejnym atutem blogowania jest swoboda wypowiedzi. Sugeruje swoim klientom, aby pisząc artykuł wyobrażali sobie, że rozmawiają z żywą osobą. Naturalność przede wszystkim!

blogi internetowe

Prowadzenie bloga internetowe

Jeżeli nie masz czasu samodzielnie prowadzić bloga firmowego, oferuje również pomoc w jego administrowaniu i tworzeniu ciekawych, praktycznych i budujących wizerunek, wpisów branżowych. Jeśli chcesz zobaczyć, jak ja prowadzę bloga zapraszam na www.michalszafranski.pl, na którym od lat piszę unikalne artykuły o marketingu i nie tylko. Jeśli chcesz sprawdzić mnie w działaniu i poznać dodatkowe zalety prowadzenia bloga w Twojej branży zapraszam na darmowe konsultację i rozmowę, jak blog może skutecznie zwiększyć ruch na Twojej firmowej stronie.

Jedną z głównych cech odnoszących sukcesy blogerów jest umiejętność ciągłego dostarczania świeżych treści na wybrany temat przez dłuższy czas. I odwrotnie – jedną z przyczyn , które wykończyły wiele blogów, jest to że autorom skończyły się pomysły” – Darren Rowse, Chris Garrett

Jeżeli szukasz kogoś, kto pomoże Ci założyć swój blog internetowy – zapraszam do kontaktu i współpracy

Pytanie i odpowiedzi związane z blogiem i blogowaniem

Jak długo trwa założenie bloga ?

Do każdego zadania podchodzę indywidualnie. Staram się pomagać w doborze odpowiedniego dla branży szablonu. W pierwszej fazie współpracy proszę o wypełnienie krótkiego formularza, który określa oczekiwania. Dodatkowo proszę o przesłanie niezbędnych materiałów (zdjęć, linków, wstępnych artykułów itp). Samo stworzenie bloga na bazie przesłanych materiał to kwestia kilku dni.

Czy prowadzenie bloga jest trudne ?

Jeśli ktoś zapytałby mnie dziś, czy prowadzenie bloga jest trudne odpowiem, zdecydowanie nie. Jednak zdaje sobie sprawę, że osoba która chciałaby rozpocząć samodzielne prowadzenie bloga oprócz umiejętności technicznej (dodawania i edytowania wpisów), musi wiedzieć co pisać, kiedy i jak ?

W przypadku, kiedy zdecydujesz się na samodzielne prowadzenie bloga, otrzymasz czytelną instrukcje obsługi, krok po kroku. Z jej pomocą będzie można m.in. edytować strony, czy dodawać zdjęcia.

Czy lepiej jest mieć stronę na blogu (jako subdomenę) czy osobą stronę ?

Jestem zwolennikiem posiadania dwóch osobnych stron. Ludzie oczekują pomocy, a nie koniecznie lubią oferty handlowe. Na moim osobistym blogu mogę spokojnie budować wizerunek, subtelnie umieszczając oferty o współpracy. Na blogu, będący jednocześnie stroną firmową, akcenty muszą rozkładać się bardziej w kierunku sprzedaży.

Jak integrować blogi internetowe z mediami społecznościowymi.

Media społecznościowe są dziś potężnym narzędziem marketingowym i dla osób początkujących mogą się stać najważniejszym medium. Mimo, że możemy skorzystać z kilku szablonów sama strona w mediach społecznościowych ma pewne ograniczenia. Niektóre materiały na blogu tworzone są jednak tylko i wyłącznie pod pozycjonowanie.

Niemniej jednak warto zadbać o pełną integracje Naszego bloga z mediami społecznościowymi i aktywnie dodawać zarówno teksty na blogu jak i profilu społecznościowym. Idealnie jeśli te teksty są unikalne.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
 

Nadal masz jakieś pytania odnośnie domen ? Śmiało pytaj i dołącz do mnie na Facebooku

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *