Przedsiębiorcy z którymi współpracuje zgłaszają, że w ostatnim czasie otrzymali wezwanie do zawarcia umowy o zarządzanie PPK, mimo że jako mikroprzedsiębiorcy ich pracownicy złożyli oświadczenia o rezygnacji z PPK. Dlaczego więc otrzymują wezwanie ? Już wyjaśniam.

Jeżeli zatrudniasz pracowników, nie ważne w jakiej formie i na jaką część etatu jesteś zobowiązany do złożenia oświadczenia do PFR. O tym co to jest PPK pisałem już wcześniej. Mimo, że Twoi pracownicy złożyli pisemne oświadczenia o rezygnacji z PPK musisz wypełnić krótkie oświadczenie, poświadczające ten fakt.

wezwanie do zawarcia umowy o zarządzanie PPK

W środkowej części formularza znajduje się login i hasło, na którym logujemy się na stronie wezwania-ppk.pfr.pl (loginem jest Twój NIP). Następnie jeśli jesteś mikroprzedsiębiorcą, zaznaczasz to jako powód niezawarcia Umowy o zarządzanie PPK, średniomiesięczną liczbę pracowników i obrót netto, oraz NAJWAŻNIEJSZE – odpowiedź na pytanie czy Twoi pracownicy złożyli deklarację o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK.

Same deklaracje nie musisz nigdzie wysyłać. Przechowuj je w firmie. I gotowe ! Mam nadzieje że pomogłem Ci w spełnieniu tego obowiązku. Samo słowo wezwanie do zawarcia Umowy o zarządzanie PPK brzmi groźnie, ale teraz widzisz że to nic strasznego i mnie zajęło to kilku minut.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
 

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, polub stronę na Facebooku i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *