Kolejne zajęcia i programowanie dla dzieci zawitało ponownie do Radkowa. Tym razem tworzyliśmy model batyskafu. Dzisiejsze warsztaty z robotyki były okazją to prezentacji krótkiej historii i zastosowania batyskafu w praktyce. „Taki dron pod wodą” – tak określił dzisiejszy model robota jeden z młodych uczestników zajęć.

Programowanie dla dzieci w Radkowie

Wzorem poprzednich spotkań młodzi konstruktorzy, w grupach budowali modele batyskafu, by następnie za pomocą środowiska Lego We Do rozpocząć programowanie robota. W batyskafie użyto sensor wysokości, a dzieci napisały program, dzięki któremu sterując wysokością modelu, robot samodzielnie dostosowywał prędkość silników.

programowanie dla dzieci
Programowanie batyskafu Foto: Michał Szafrański

Jak można zaobserwować na prezentacji, batyskaf zbliżając się do dna zwalniał, a dotykając dna (za które na zajęciach służyła ławka, krzesła lub podłoga) silnik przestawał pracować.

polub

youtube facebook

Udało się batyskaf działa … Na następnych zajęciach pozalekcyjnych w Radkowie dzieci stworzą robot wiatraka. Zajęcia z robotyki dla dzieci to pierwszy krok w kierunku poznania nauki przyszłości. Informatyka i inżynieria to jedne z najbardziej popularnych zawodów, poszukiwanych na rynku pracy.

Robotyka dla dzieci

Więcej na temat zajęć można poczytać na stronie www.michalszafranski.pl/robotyka-dla-dzieci. Wkrótce Robotyka dla dzieci we Włoszczowie. Młodsi adepci robotyki mogą uczyć się programowania na specjalnych grach planszowych Scottie Go.

michał szafrański

Trener marketingu Michał Szafrański życzy udanego dnia !
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *