Dziś w Sali kongresowej kieleckich targów byłem uczestnikiem interesującej Konferencji „Rozwijaj firmę z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego„. Konferencja dedykowana przedsiębiorcom z Naszego regionu poświęcona była wsparciu Funduszu Pożyczkowego, Pożyczek na inwestycje czy Bazy Usług Rozwojowych.

Konferencje zainaugurowała Pani Aleksandra Marcinkowska – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz Pani Wicemarszałek Renata Janik.

rozwijaj się z samorządem województwa

Rozwijaj firmę z samorządem: Baza Usług Rozwojowych

Na temat Bazy Usług Rozwojowych merytorycznie mówił Pan dr. hab. inż. Paweł Łaski. Projekt daje możliwość dofinansowania kursów i szkoleń, zarówno dla pracowników i pracodawców. Dofinansowanie może sięgnąć nawet 80 % więc naprawdę warto sięgnąć po to wsparcie. W bazie znajduje się już kilkaset szkoleń i kursów, które mogą skutecznie podnieść kompetencje pracowników i właścicieli firm. Świętokrzyskie firmy, więcej informacji mogą uzyskać w Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Technologii oraz Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a pełna baza znajduje się na https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl. Masz pracownika, a może chcesz się czegoś nowego nauczyć ? Nawet 6000 zł na szkolenia na osobę. Sam zamierzam skorzystać z tej możliwości rozwoju. Niebawem pochwalę się owocem współpracy z Bazą Usług Rozwojowych.

Rozwijaj firmę z samorządem: Fundusz Poręczeniowy i Pożyczki na inwestycje

Kolejne możliwości rozwijania działalności gospodarczej to fundusze poręczeniowe (wspierające firmy sięgające np. po duże środki unijne, wymagające sporych poręczeń), czy pożyczki na inwestycje i rozwój. To wsparcie finansowe w formie pożyczki, dofinansowane ze środków zewnętrznych, dzięki czemu stopa oprocentowania wynosi od 1,84%. Niezwykle korzystne oprocentowanie to nie jedyny atut finansowania projektów pożyczką z Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego. Ważny jest krótki czas i proste procedury uzyskania wsparcia. Więcej na https://fpws.eu

Konferencje uzupełniły wystąpienia Pana dr Artura Sobolewskiego z działu Rozwoju Zaplecza Badawczego Politechniki Świętokrzyskiej oraz przedstawiciela Kieleckiego Parku Technologicznego. Możliwe, ze ciekawa rozmowa z Panem Arturem przyniesie biznesowe owoce. Oczywiście dowiecie się o nich.

Konferencja Rozwijaj firmę z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego za mną, wspomnę pewnie o możliwościach wsparcia finansowego dla firm w następnym webinarze, na który już dziś zapraszam.

Rozwijaj firmę z samorządem: Pytania i odpowiedzi

Wnioski wraz z załączniki są dostępne na stronach poszczególnych operatorów. Osobiście zadzwoniłem do operatora i uzyskałem odpowiedź, które są niezbędne w moim przypadku. Oprócz wypełnionego wniosku zabierz również pieczątki, jeśli korzystałeś z pomocy de minimis, koniecznie zabierz zaświadczenia o pomocy w ostatnich 3 latach. Wydrukuj też ofertę szkolenia z jakiego chcesz skorzystać.
Najbezpieczniej jest rozpocząć procedury na ok. 2 tygodnie przed terminem szkolenia. Ja nie mam tyle czasu i sprawdzę jak to wygląda w Województwie Świętokrzyskim.
Nie ma ograniczeń co do ilości. Ważne aby łączna kwota dla firmy nie przekraczała 60 000 zł, a jednorazowe szkolenie nie droższe niż 6 000 zł.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
 
Będzie mi miło jak dołączysz do mnie na Facebooku i podzielisz się tą informacją z innymi

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *