Jaki numer konta do ZUS

0 komentarzy

Dziś będzie o tym, jak sprawdzić jaki numer konta do zus ma przedsiębiorca. Od 1 stycznia 2018 roku każdy mikroprzedsiębiorca posiada w ZUS swój indywidualny rachunek ZUS. Gromadzi na nim wpłaty z tytułu składek ZUS zarówno na siebie jaki i pracowników.

Sprawdź jaki numer konta do ZUS ma Twoja firma

Niemal każdy nowy, czy doświadczony mikroprzedsiębiorca (i nie tylko) będzie musiał uiszczać składki ZUS. Nie ważne czy korzystasz z ulg czy nie, na konto ZUS winna „lądować” przynajmniej składka zdrowotna. Przed rokiem 2018 każda składka lądowała na osobne konto bankowe, co było sporym utrudnieniem dla przedsiębiorców. Od kilku lat wszystkie składki wpłacamy na jedno konto bankowe. Klienci mojego biura rachunkowego nie muszą już mozolnie rozdzielać daniny ZUS po kontach. Wysyłam informacje o kwocie i znając swój rachunek, robią jeden przelew.

jaki numer konta do zus

Indywidualny rachunek ZUS

Informacja o numerze indywidualnego rachunku ZUS powinna zostać dostarczona pocztą każdemu nowemu przedsiębiorcy, jednak jeśli nie masz pod ręką tego dokumentu, z pomocą przychodzi Internet. Aby sprawdzić swój numer rachunku ZUS wykonaj kilka prostych kroków:

  1. Wejdź na stronę 👉 https://www.eskladka.pl/Home na której znajduje się specjalna wyszukiwarka
  2. Wpisz swój NIP oraz drugi identyfikator np. REGON
  3. Kliknij SPRAWDŹ i po chwili Twój numer zostanie wygenerowany. Polecam Ci wydrukować tą stronę, albo zapisać na pulpicie, aby robiąc przelew, szybko go skopiować.

jaki numer konta zus

Załóż profil PUE ZUS

Wykorzystując okazje, że poruszałem sprawy ZUS, polecam Ci założyć darmowy profil PUE ZUS. To miejsce, w którym łatwo i szybko wyślesz deklaracje i załatwisz inne formalności w ZUS. Założenie i potwierdzenie profilu trwa kilka chwil, a o tym jak to zrobić piszę tutaj. To jak ważne było posiadanie profilu, można było sobie uświadomić, kiedy podczas pandemii urzędy były zamknięte.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański
 
Zachęcam do dyskusji w komentarzach… Pomóż mi i wszystkim przedsiębiorcom tworzyć stronę z praktycznymi poradami.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wniosek do budżetu gminy na 2021

W związki z planowaniem przyszłorocznego budżetu, złożyłem wniosek do budżetu gminy na 2021, o wsparcie inwestycji i projektów planowanych do...

Zamknij