Wnioski i prośby

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 3 września 2021 autor Michał Szafrański

Koniec kwartału to dobry moment na objazd okolicy i rozmowę z gospodarzami sołectw na temat bieżących tematów. Zestawiłem je w formie wniosku i złożyłem do Urzędu Gminy. Wczoraj wspólnie z sołtysem Panem Marianem Kościołkiem spotkaliśmy się również u Pana Burmistrza i rozmawialiśmy na temat planowanych inwestycji w Rząbcu, w ramach funduszu sołeckiego i nie tylko.

We wniosku zwróciłem się z prośbą m.in. o wykoszenia poboczy, przy odcinkach dróg gminnych prowadzących na Nieznanowice-Prządzów i na Michałów, o których to drogach chyba zapomniano, przy okazji tegorocznego wykaszania poboczy.

Prosiłem również o ustalenie, kto jest właścicielem dróg od Wymysłowa w stronę Henrykowa i od Rząbca do Prządzowia (przez budko). Na tych odcinkach dróg znajdują się dziury i uszkodzenia, które trzeba usunąć.

Prawdopodobnie odcinki te należą do nadleśnictwa, ale nie jestem tego pewien.

Ponownie zwracam się również o weryfikacje i włączenie oświetlenia ulicznego w godzinach od 2:00 do 4:00 przy drodze wzdłuż Wspólnoty Mieszkaniowej w Nieznanowicach i drodze prowadzącej na Konieczno – Nieznanowice. W pozostałej części sołectwa zostało ono włączone.

W piśmie poprosiłem również o instalacje huśtawki na placu naprzeciw Gospodarstwa Rolnego w Nieznanowicach. Stara, drewniana huśtawka uległa całkowitemu zniszczeniu i została zdemontowana, aby nie zagrażać bezpieczeństwu. Ostatnią prośbą była tablica informacyjna, którą również pod wpływem silnych wiatrów uległa zniszczeniu, a była zamontowana w Nieznanowicach i korzystali z niej mieszkańcy tzn. starej części wsi. Z góry dziękuję za załatwienie powyższych tematów.

Wczoraj w towarzystwie Pana Sołtysa Rząbca Mariana Kościołka oraz Burmistrza rozmawialiśmy na temat inwestycji realizowanej w ramach funduszu sołeckiego. O owocach tych rozmów mieszkańcy sołectwa zostaną poinformowani na najbliższym zebraniu wiejskim. W mojej ocenie wypracowane stanowisko jest na tą chwilę i możliwości optymalne.

michał szafrański

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

PS: Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę bardzo wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.