Umowa na budowę drogi Wymysłów – Ludynia podpisana

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 26 maja 2022 autor Michał Szafrański

Dziś w budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, nastąpiło podpisanie Umowy na budowę drogi powiatowej Wymysłów – Ludynia. Cieszymy się wspólnie z mieszkańcami, że droga, o którą wspólnie wnosimy od 2015 roku zostanie niebawem wykonane !

Uroczyste podpisanie Umowy na wykonanie drogi Wymysłów – Ludynia

O konieczności budowy drogi powiatowej Wymysłów – Ludynia, wnioskowałem wielokrotnie. Sam nie wiem ile razy była ona przedmiotem rozmów z mieszkańcami. Dlatego właśnie cieszę, się że już niedługo (został już wyłoniony wykonawca) przejazd nie będzie stanowił wyzwania dla mieszkańców.

umowa na budowę drogi powiatowej wymysłów-ludynia podpisana

W tym miejscu pragnę podziękować Panu Staroście Dariuszowi Czechowskiemu wraz z Zarządem Powiatu za pozyskane środki zewnętrzne na ten cel. Droga łączy dwie gminy (Gminę Włoszczowa oraz Gminę Krasocin). Pragnę również podziękować Panu Wójtowi Ireneuszowi Gliścińskiemu oraz Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi za wsparcie finansowe Powiatu w w.w. inwestycji.

Sukces budują ludzie. Oprócz samych mieszkańców, bez wątpienia ogromny wkład w sprawę wnosił przez lata Sołtys Sołectwa Wymysłów Łukasz Wolski. Spotkanie było okazją to dyskusji o planach na przyszłość w Wymysłowie i Michałowie. Dziękuję Łukasz współpracę i zaangażowanie na rzecz mieszkańców.

Wnioski w sprawie remontów cząstkowych dróg powiatowych i gminnych

Co jakiś czas monitoruje sytuacje na tym odcinku i obecnie (kilka dni temu „próbowałem przejeżdżać”) jest ona bardzo trudna. Z uwagi, że zbliżają się święta, złożyłem wniosek do Starostwa Powiatowego, w sprawie doraźnej poprawy sytuacji na wspomnianej drodze, tak aby Parafianie mogli łatwiej dostać się do Kościoła Parafialnego w Kozłowie.

Przy okazji zwróciłem się z prośbą o montaż lustra drogowego na zakręcie drogi powiatowej w Rząbcu.

Odpowiedź z Gminy Włoszczowa

Odpowiedź ze Starostwa Powiatowego we Włoszczowie

michał szafrański

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę bardzo wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

 

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.