Muzyka na Youtube – legalna

0 komentarzy

Dziś otrzymałem e-maila z zapytaniem o to, co zrobić, aby muzyka na Youtube pochodziła z legalnego źródła. Czy wystarczy tylko napisać w podpisie, co to za utwór i kto jest jego wykonawcą ? Radek, autor tego zapytania obawia się o naruszenie praw autorskich do muzyki, której chce użyć jako tła do swoich nagrań na Youtube i nie tylko. Postanowiłem zrobić materiał, który pokaże jak dokonać tego legalnie.

Pobieranie muzyki legalnie

Musisz wiedzieć, że tworzenie muzyki to taka sama praca, jaką wykonujesz na co dzień Ty, czy Twoi znajomi. Jak za każdą pracę należy się wynagrodzenie. Legalne pobieranie muzyki i używanie jej do własnych nagrań nie zawsze musi wiązać się z ich kupowaniem. Można wykorzystać jeden ze znanych serwisów www.jamendo.com/pl i skorzystać z szerokiej gamy darmowych utworów. Wystarczy przejść do zakładki „Szukaj” i wybrać styl muzyczny, pasujący do Twojego materiału. Można wybrać spośród gatunków, instrumentów, czy nastroju.

muzyka na youtube legalniePłatne utwory posiadają znaczek PRO, pozostałe można pobierać na swój komputer za darmo.

Darmowa muzyka na Youtube

Aby dodać legalnie darmowy podkład muzyczny do materiału na Youtube wykorzystaj bazę utworów YouTube.

  1. Zaloguj się na swoje konto na YouTube. Następnie kliknij w nazwę swojego konta YouTube.

ścieżka dźwiękowa na youtubie

  1. Następnie klikamy „Menedżer filmów„. Wybierz z listy filmów ten, któremu chcesz dodać ścieżkę dźwiękową i kliknij „Edytuj„, następnie wybierz moduł „Dźwięk„.
  2. Wybierz z listy dostępnych w bazie YouTubie utworów. Podejmij decyzje, czy chcesz zamienić ścieżkę dźwiękową w materiale wideo, czy chcesz zrównoważyć dźwięk między oryginałem, a muzyką. Możesz to zrobić za pomocą suwaka pod wideo. Przesuń go w lewo lub w prawo.
  3. Pozostało, przywrócić zapisać zmiany lub przywrócić oryginalny podkład dźwiękowy.

Jak założyć wideobloga

Materiały z podkładem muzycznym i wideoblogi stały się ostatnio bardzo popularne. Aby podnieść atrakcyjność bloga, korzystam z praktycznej formy wideo. Dzięki nagraniom wideo moje poradniki są jeszcze bardziej przejrzyste. Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z blogowaniem i wykorzystać okazję biznesowe, zacznij od założenia wideobloga. Jak tego dokonać możesz dowiedzieć się z praktycznego kursu „Jak założyć bloga”. Zarezerwuj swoje, darmowe miejsce na www.michalszafranski.pl/jak-zalozyc-bloga. Dołącz do zadowolonych kursantów już dziś.

michał szafrański

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym …

Kategorie:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zarabiać na blogu ?

Czas na to, aby zdradzić, jak zarabiać na blogu. Sposoby te można również wykorzystywać do generowania dochodu z własnej strony...

Zamknij