Kompostownik obniży opłaty za śmieci

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 19 kwietnia 2021 autor Michał Szafrański

Podczas ubiegłorocznych, grudniowych sesji podjęliśmy uchwały w sprawie zmian w gospodarce opadami. Od tego roku zmieni się stawka za gospodarowanie odpadami i wyniesie 17 zł za osobę (odpady segregowane). Jak wielokrotnie wybrzmiało na sesji podwyżka to efekt przetargu, do którego przystąpiła tylko jedna firma – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej we Włoszczowie.

Kompostownik zmniejszy opłaty za opady o 1 zł/osobę

Upraszczając najniższą ofertę, spełniającą warunki przetargowe (w tym wypadku jedyną), dzieli się przez liczbę zadeklarowanych mieszkańców. Im mniej mamy mieszkańców w gminie i więcej śmieci, to niestety ale stawka będzie rosnąć. Mam jednak pocieszającą wiadomość. Jeżeli zadeklarujesz kompostowanie bioodpadów w kompostowniku stawka za odpady zmniejsza się o 1 zł od osoby, czyli do stawki 16 zł/osobę/miesięcznie/za odpady segregowane.

kompostownik obniży opłaty za śmieci

Oczywiście można kupić nowy kompostownik, którego cena zaczyna się od 80 zł, jednak to średnio opłacalne. Do zabezpieczenia przed wydostawaniem się odpadów można przecież wykorzystać stare deski i stworzyć go na swojej posesji.

W kompostowniku można gromadzić np. skoszoną trawę liście, czy odpadki z warzy i owoców, które mogą nam później służyć jako nawóz do ogrodu.

Nie zapomnij również o aktualizacji deklaracji „śmieciowej” (jeśli nie masz zgłoszonego kompostownika). W bloku H zaznacz TAK i zgłoś nową deklaracje. Deklarację możesz pobrać ze strony Gminy Włoszczowa, albo korzystając z poniższego linka:

Warto zaznaczyć również, że stawka za odpady niesegregowane (zmieszane) wynosić będzie 34 zł. Opłaca się segregować !

Poniżej znajduje się wzór wypełnienia deklaracji. Pamiętaj aby wypełnić ją czytelnie, DRUKOWANYMI LITERAMI. Kolorem czerwonym zaznaczyłem frazy, które należy przepisać. Kolorem zielonym – wpisać swoje dane. Pozostałe pola proszę pozostawić puste.

Przedłużono Program Wspierania Seniora w czasie pandemii

Seniorzy spieszę z informacją, że Program Wspieraj Seniora został przedłużony do 31 marca 2021. Samotni seniorzy, którzy potrzebują wsparcia w m.in. robieniu zakupów mogą zgłosić się o wsparcie pod infolinią ☎ 22 505 11 11. Organizacja usługi wsparcia dla Seniora odbywać się będzie w dni pracy Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 – 15.30. Zgłoszenia, które wpłyną przez Centralną Aplikację Statystyczną w soboty, niedziele i święta do OPS Włoszczowa, rozpatrywane będą od pierwszego dnia roboczego po dniu wolnym od pracy. Senior może również zgłosić potrzebę usługi wsparcia dzwoniąc bezpośrednio do OPS Włoszczowa pod numerem ☎ 41 39 43 261

Ośrodek Pomocy Społecznej we Włoszczowie ostrzega przed oszustami. Jeśli Ośrodek Pomocy Społecznej we Włoszczowie nie otrzymał zgłoszenia, a u Seniora pojawił się ktoś, kto ma rzekomo zrobić zakupy, prosimy o zachowanie ostrożności. Jeżeli masz wątpliwość zadzwoń pod numerem telefonu ☎ 41 39 43 261.

michał szafrański prezentuje zmiany dla przedsiębiorców 2021

Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie
Michał Szafrański

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.