Właśnie opracowałem poradnik, w którym prezentuję co to jest autoresponder. Pokaże Ci również jakie korzyści daje to narzędzie oraz lista adresowa.

Co daje autoresponder ?

Autoresponder to narzędzie internetowe, które pozwala gromadzić adresy e-mail Twoich potencjalnych klientów i partnerów oraz automatycznie wysyłać im wiadomości e-mail w czasie, w którym sam ustalisz. To Twój internetowy pracownik, który zbiera i przesyła e-maile 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jeżeli ustawisz 10 e-maili w odstępach do drugi dzień, każdy zapisany użytkownik będzie otrzymywał co 2 dzień kolejną wiadomość z listy, bez Twojej ingerencji, całkowicie automatycznie.

autoresponder

Oczywiście, aby dać możliwość zapisu na listę adresową, musisz stworzyć tzw stronę przechwytującą. To strona, na której znajdować się będzie formularz zapisu (formularz autorespondera). Ja korzystam z Autorespondera GetResponse, dlatego że mam do dyspozycji kilkadziesiąt gotowych szablonów do natychmiastowego zastosowania.

Autorespondery

W Internecie możesz znaleźć autorespondery zarówno płatne jak i darmowe. Jak możesz się łatwo domyślić te darmowe mogą posiadać ograniczoną funkcjonalność. Te płatne posiadają większą automatykę oraz dodatkowe funkcję i statystyki. Do aktywnej pracy w Internecie przydatne będą również dodatkowo własny serwis, blog, czy pokój konferencyjny.

Jak już wspominałem, korzystam z niedrogiego rozwiązania, dzięki któremu mogę tworzyć:

  • listy e-mailingowe – jest to narzędzie z gotowym szablonem, dzięki którym czytelnicy mojego bloga mogą zapisywać się na bezpłatny biuletyn informacyjny. Pamiętaj o tym, że każdy z subskrybentów musi wyrazić zgodę na otrzymywanie takich e-mailowych informacji,
  • wysyłać e-maile – mogę automatycznie wysyłać e-mailing w nieograniczonej ilości oraz do nieograniczonej ilości adresów e-mail. Kilka kliknięć myszką i wiadomość ląduje u kilkuset adresatów,
  • webinary na żywo – ostatnio to niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe. Siedzisz wygodnie w pokoju, odpalasz prezentacje i prowadzisz ją dla setek zaproszonych na konferencje online osób.

Jeśli chcesz skopiować mój model pozyskiwania e-maili i kontaktu z potencjalnymi klientami, chętnie pomogę Ci skonfigurować to narzędzie, krok po kroku.

Czy chcesz zarabiać na blogu ?

Autoresponder to jedno z podstawowych narzędzi jakie używam do w biznesie. Czy zastanawiasz się, prowadzić skuteczny marketing w firmie ? Pewnie mógłbym o tym mówić godzinami. Dlatego postanowiłem opracować kompleksowe, praktyczne szkolenie, które z pewnością będzie przydatne dla osoby która, chce rozpocząć przygodę blogera. Odbierz darmową wejściówkę na szkolenie online na – www.trenermarketingu.pl za darmo.

michał szafrański pokazu jak działa autoresponder

Udanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, Polub tę stronę! i udostępnij info znajomym

Autor 

Pasjonat Internetu i przedsiębiorczości. Pomagam firmom sprzedawać więcej w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *