9 sesja rady miejskiej

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 26 października 2021 autor Michał Szafrański

Dnia 18 września 2015 r. odbyła się dziewiąta sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie. Podejmowane były tematy związane z m.in uchwaleniem dotacji na pracę konserwatorskie Kościoła Parafialnego Kościoła Parafii Rzymsko-Katolicka pw. WNMP we Włoszczowie, organizacja kandydatów na ławników sądów powszechnych, przygotowania dokumentacji projektowej nowego ronda u zbiegu ulic H. Sienkiewicza, B. Głowackiego i Młynarskiej (2016r), wyboru reprezentantów Rady Gminy w Organizacji Pożytku Publicznego oraz poruszana była sprawa planowanej budowy oczyszczalni ścieków na terenie wspólnoty mieszkaniowej w Nieznanowicach.

Dziękuję koleżankom i kolegom radnym za zaufanie i wybór jako jednego z trójki przedstawicieli Rady Miejskiej we Włoszczowie w Radzie Pożytku Publicznego. Oprócz mnie Radę Miejską reprezentować będą radni Dariusz Gieroń oraz Artur Drozdowski.

W sprawach różnych została poruszona sprawa planowanej budowy oczyszczalni ścieków na terenie wspólnoty mieszkaniowej w Nieznanowicach. Wspólnie z Panem Zarządcą Jarosławem Czechowskim wystąpiliśmy w obronie inicjatywy mieszkańców, którzy pod wpływem otrzymanych pism z Urzędu Gminy w 2013 roku oraz zapisanej w budżecie kwoty 30 000 zł na dofinansowanie oczyszczalni ścieków w Nieznanowicach (na terenie wspólnoty mieszkaniowej) rozpoczęli przygotowania do tej inwestycji. Również finansowe. Zgromadzili oni kwotę ponad 50 000 zł (z własnych środków), a zapisana w budżecie kwota 30 000 zł miała być uzupełnieniem inwestycji.

„Jestem za tym, trud mieszkańców nie poszedł na marne, na tym osiedlu zrobiono wiele, dlatego trzeba znaleźć ścieżkę, aby zrealizować inwestycje”.

W całej sprawie powstają niepotrzebne napięcia, które mnie jak również mieszkańców wspólnoty interesuje to kiedy zostanie osiągnięte porozumienie w tej sprawie. Jestem w stałym kontakcie z mieszkańcami, członkami zarządu, Panem Zarządcą i Panem Burmistrzem

W najbliższym czasie zorganizuje spotkanie w tym składzie w celu wyjaśnienie spornych kwestii w tej sprawie. Dołożę wszelkich starań, aby doprowadzić tą sprawę do szczęśliwego finału. Więcej na temat IX sesji możesz poczytać tutaj.

michał szafrański

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

PS: Jeżeli polubisz mój profil, będę bardzo wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.