35 sesja Rady Miejskiej

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 2 grudnia 2021 autor Michał Szafrański

Podczas ostatniej 35 sesji Rady Miejskiej we Włoszczowie oraz poprzedzającej ją komisji podejmowaliśmy ważne dla mieszkańców uchwały. Mam dobre wieści dla rodzin wielodzietnych, które obejmuje Włoszczowska Karta Dużej Rodziny i korzystających z Basenu Nemo czy Kina Muza. Sprawdźcie aktualne zniżki!

Dobre wieści płyną również do mieszkańców Woli Wiśniowa. Gmina Włoszczowa wesprze Powiat Włoszczowski kwotą 100 000 zł, celem remontu drogi w kierunku przepompowni w Woli Wiśniowej, przy której również są posesje. Na kolejne 5 lat zostanie przedłużona umowa najmu budynku, w którym znajduje się Niepubliczne Przedszkole Kubuś Puchatek w Woli Wiśniowej.

35 sesja rady miejskiej

O konieczności remontu w.w drogi powiatowej, w Woli Wiśniowej pisałem we wcześniejszych wnioskach, pod wpływem licznych zgłoszeń mieszkańców. Powiat Włoszczowski zwrócić się z prośbą o dofinansowanie tej drogi do Urzędu Gminy. Cieszę się i dziękuje za wsparcie i zrozumienie Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi oraz całej Radzie Miejskiej. Z pewnością bez tej kwoty wykonanie tego odcinka byłoby trudne. Jak udało się mi się ustalić Powiat Włoszczowski ogłosił już przetarg na remont tego odcinka. Dziękuję również Panu Staroście Dariuszowi Czechowskiemu za intencje remontu drogi i zabezpieczenie pozostałych środków na jego realizację.

realizacja inwestycji 2021 w rząbcu

Po sesji udaliśmy się z Panem Dyrektorem d.s. Inwestycji Sławomirem Owczarkiem i Naczelnikiem Włodzimierzem Rakiem w terem, a konkretnie na plac budowy drogi gminnej w Rząbcu. O jej budowę wnioskowałem od lat i cieszę się, że została ona wpisana do tegorocznego budżetu. Dziękuję za budowę i spotkanie na miejscu w celu wyjaśnienia wątpliwości. Dodam tylko, że równocześnie w Woli Wiśniowej trwają pracę budowy chodnika, przy posesjach położonych przy progu zwalniającym (na tzw. obwodnicy Woli Wiśniowej). Mam nadzieje, że chodnik rozwiąże problem notorycznego mijania progu przez kierowców poboczem i trawnikiem.

michał szafrański

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę bardzo wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.