30 Sesja Rady Miejskiej

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 3 września 2021 autor Michał Szafrański

W piątek, 8 listopada, odbyła się 30 sesja Rady Miejskiej. Wśród poruszanych tematów pojawiły się między innymi kwestie, powołania Gminnej Rady Seniorów we Włoszczowie, organizacji wspólnej obsługi kasowej, czy lokalizacji nowych przystanków.

Gminna Rada Seniorów to ciekawy pomysł, którego celem jest pobudzenie aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej. Na mocy Uchwały obsługa kasowa Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie, będzie realizowana w kasie Urzędu Gminy we Włoszczowie.

Powstaną też nowe przystanki, w tym wnioskowany przystanek w Michałowie – w trosce o wygodę i bezpieczeństwo najmłodszych. W piątek zatwierdzona została wstępna lokalizacji, na kolejnych sesjach podejmiemy pewnie wiążącą Uchwałę.

Na środowej komisji poruszyłem również temat niebezpieczeństwa spowodowanego przez odkrytą studzienkę melioracyjną, przy drodze w kierunku Konieczna. Złożyłem stosowny wniosek do Regionalnego Związku Spółek Wodnych. Do czasu właściwego zabezpieczenia studzienki, zobowiązał się czasowo ją zabezpieczyć.

michał szafrański

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

PS: Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę bardzo wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.