23 sesja Rady Miejskiej : Budżet 2017 przyjęty

0 komentarzy

Ostatnia aktualizacja 26 października 2021 autor Michał Szafrański

Dziś odbyła się 23 sesja Rady Miejskiej. Wśród podejmowanych uchwał znalazły się m.in. przyjęcia Strategii Rozwoju Biblioteki Publicznej we Włoszczowie oraz nadanie tytułu „Zasłużony dla Gminy Włoszczowa” dla mieszkańców i firm, które położyły szczególne zasługi dla Naszej gminy. Ważnym elementem sesji było przyjęcie budżetu na 2017 rok.

W przyszłym roku uda się wyremontować drogi gminne w Rząbcu (dokończenie drogi na tzw. Niwie). Powstanie też nawierzchnia asfaltowa na drodze za świetlicą w Rząbcu.

W Nieznanowicach, w przypadku pozytywnej weryfikacji złożonego przez Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl wniosku na budowę świetlicy wiejskiej, Stowarzyszenie otrzyma od Gminy pożyczkę, która zostanie spłacona w całości ze środków Lokalnej Grupy Działania (środki unijny) i pokryje większość kosztów budowy obiektu. W tym miejscu pragnę zaprosić do aktywnego włączenia się w proces, budowy i gromadzenia dodatkowych środków na realizację przedsięwzięcia.

Bez wątpienia ważne z punktu widzenia Gminy są m.in. przyszłoroczne plany budowy przedszkola i boisk sportowych przy szkołach nr 1 i 2 we Włoszczowie.

Jak co roku mam również nadzieję, że podczas trwania 2017 roku, będą pojawiać się szansę pozyskiwania dodatkowych środków na realizację kolejnych, istotnych z punktu widzenia Naszych mieszkańców zadań.

michał szafrański

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

PS: Jeżeli polubisz mój profil, będę bardzo wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.