Jak zrobić blog ?

Blog to moje okno na świat. To moja wirtualna gazeta, której sam jestem redaktorem. Mam nadzieję, informacje publikowane na łamach bloga www.michalszafranski.pl są dla Ciebie pomocne. Jeśli Ty również pragniesz zostać redaktorem własnego bloga ten poradnik podpowie jak zrobić blog Wordpress, z wykorzystaniem narzędzia GVO.

Aby łatwo i szybko móc zakładać blogi na GVO musisz posiadać własną domenę internetową. Jeśli nie wiesz jak tego dokonać, poznaj mój poradnik jak zarejestrować domenę, opublikowany na moim blogu.


Jak zrobić blog razem z GVO ?

Do łatwego i szybkiego zakładania blogów i stron wykorzystuje narzędzie dostępne w GVO. Dodatkowym atutem jest to, że do zainstalowania skryptu WordPress, z wykorzystaniem narzędzia GVO nie jest potrzebna znajomość języka html. Jedyne co potrzebujesz na początku, to podczas zalogowania się do panelu GVO musisz założyć sobie konto hostingowa, dodać domenę (przekierować DNS-y) oraz w kilku krokach założyć swojego bloga. Spokojnie będę z Tobą na każdym etapie. Zaczynamy !

Zmiana delegacji domeny

Zakładam, że masz już zarejestrowaną własną domenę. Aby "nakierować" domenę na hosting w GVO musisz wykonać kilka kroków:

 1. Zaloguj się do panelu Twojej domeny poprzez swój panel. Jeśli posiadasz domenę zarejestrowaną w domena.tv jest to strona www.domena.tv. Jeżeli nie masz jeszcze własnej domeny poznaj mój materiał : jak zarejestrować domenę.
 2. Jeżeli zarejestrowałeś domenę .pl w lewym panelu Domeny polskie wybierz Lista domen .pl
 3. Zaznacz wybraną domenę na liście Twoich domen i dodaj nowy profil DNS dla Twojego serwera. W przypadku Serwera GVO, który otrzymasz razem z narzędziami GVO kliknij "Dodaj nowy profil DNS".
 4. W nazwę profilu możesz wpisać np: GVO, w pole DNS1 musisz wpisać NS1.GVODNS.COM, a w DNS2 wpisujemy NS2.GVODNS.COM. Nie musisz uzupełniać pełnego profilu. Aby potwierdzić kliknij Dodaj nowy profil DNS.
 5. Teraz możesz wybrać z listy profil GVO i potwierdzić przyciskiem "Zmień delegację domeny". Jeżeli zarejestrowałeś domenę u innego operatora, odszukaj w swoim panelu coś w stylu "Zmiana delegacji DNS".
 6. Musisz poczekać na skonfigurowanie domeny. Może to potrwać nawet 48 h. Dlatego cierpliwie poczekaj i wrócić do pracy nad swoim blogiem za kilka godzin.  Po tym okresie możesz zalogować się do panelu GVO.

Jak zrobić blog WordPress ?

Mamy skonfigurowaną domenę. Teraz należy ją dodać do konta na GVO, aby automatycznie założyć blog WordPress.

 1. Logujemy się do GVO, poprzez panel gvo,
 2. Wykorzystując link "Krok 3. Menadżer hostingu" wchodzimy do Panelu Zarządzania Hostingiem. Jeśli masz problemy z uruchomieniem Panelu pamiętaj, że dostęp do hostingu dla nowych użytkowników GVO jest możliwy po 24 godzinach po aktywacji konta.
 3. W panelu po lewej stronie wybieramy sekcję "Account Functions", a następnie "Create a New Account".
 4. Wypełnij formularz: Domain (wpisz nazwę domeny np. michalszafranski.pl); Username (wpisz nazwę użytkownika np. Admin); Password (ustal relatywnie trudne hasło); Re-type Password (powtórz hasło); oraz Email (wpisz swój adres e-mail). Zapisz powyższe dane w bezpiecznym miejscu.
 5. Poniżej znajdziesz zakładkę "Settings", w której zmień "Locale" na Polish (polski). Pozostałe ustawienia pozostaw bez zmian i potwierdź przyciskiem Create.

Gratuluje właśnie pokonałeś etap konfiguracji Twojego panelu hostingowego GVO. Teraz będziesz mógł Tworzyć nowe blogi i strony za pomocą kilku kliknięć. Możesz być z siebie dumny, ponieważ zaoszczędziłeś kilkadziesiąt złotych na zleceniu konfiguracji informatykowi.

Aby stworzyć bloga WordPress lub swoją stronę, wykorzystując GVO wykonaj teraz już tylko kilka kroków.

 1. Wybierz z zakładki Narzędzia biznesowe z menu po lewej stronie Webside Generator, a następnie postępuj zgodnie z filmem instruktażowym.
 2. W polu Kreator instalacji kliknij Instaluj.
 3. Wybierz listy utworzone konto hostingowe oraz uzupełnij formularz o adres e-mail. Potwierdź klikając Następny krok >.
 4. System sam wygenerował Twój login. W ramach potwierdzenia musisz uzupełnić formularz o hasło podane podczas zakładania konta hostingowego. Potwierdź klikając Następny krok >.
 5. GVO udostępnia Ci kilkanaście układów graficznych dla Twojej strony czy bloga. Gdy wybierz potwierdź klikając Następny krok >.
 6. W następnym kroku uzupełniasz Twojej strony np. "Biznes GVO". Jeśli chcesz by Twój blog został zainstalowany w domenie głównej pole Katalog instalacji pozostaw puste.
 7. Gotowe rozpoczął się proces instalacji Twojego bloga. Ważne abyś nie zamykał tej strony do momentu ukończenia istalacji !
 8. O ukończeniu instalacji poinformuje Cię komunikat na monitorze. Dodatkowo w tym komunikacie dostaniesz również dane dostępowe do Panelu administracyjnego Twojego bloga oraz dane do Cpanela (hostingu). Zapisz je, ponieważ będziesz ich używał dodając kolejne materiały i artykuły na blogu.

Jeżeli nie możesz połączyć się odrazy z Panelem administracyjnym bloga to znaczy, że GVO kończy konfiguracje Twojego bloga. Odczekaj chwilę cierpliwie.

Zacznij od ustawień. Pewnie zauważyłeś ten dzikie hasło. Aby je zmienić wejdź do zakładki Użytkownicy, a następne Twój profil. Login pozostaw bez zmian jednak hasło zmień wpisując i potwierdzając je w formularzu. Aby potwierdzić całość kliknij Zaktualizuj profil.

Aby dodać pierwszy wpis wejdź w zakładkę Wpisy i kliknij Dodaj nowy. Polecam usunąć przykładowe wpisy. Dodaj Tytuł oraz treść artykułu. Dodatkowo w wyznaczonym polu wpisz tagi, czyli słowa kluczowe, które charakteryzują Twój wpis. Kiedy artykuł będzie gotowy kliknij Opublikuj.

Twój wpis możesz podziwiać na głównej stronie bloga (kliknij w nazwę bloga w lewym rogu panelu). Jeśli chcesz, aby na stronie głównej zmieściło się kilka wpisów, wróć do panelu i wybierz moment, do którego chcesz aby artykuł był widoczny na pierwszej stronie, a całość po kliknięciu w tytuł. W tym celu kliknij "wstaw tag", a następnie Zaktualizuj wpis.

Zarabiaj na blogu już od dziś

Wiele osób pyta mnie, jak zarabiać w internecie. Odpowiedź nie jest prosta, bo sposobów jest wiele. Głównie od Ciebie zależy, czy podejmiesz działanie i uwierzysz w swój sukces, oparty na zaangażowaniu i pracy. W momencie, kiedy podpowiem – zarabiaj na blogu, natychmiast pojawia się wiele wymówek : nie wiem jak założyć bloga, nie mam pieniędzy, czasu itd. Jeżeli nie wiesz jak założyć bloga, to skorzystaj z zapisu na darmowy kurs jak założyć bloga na www.jak-zalozyc-bloga.emesz.eu. Pewnie niebawem zamknę darmową rejestrację do tego, praktycznego kursu.

W tym poradniku starałem się wyjaśnić jak samodzielnie zrobić blog, bez zlecenia tego informatykowi. Jeśli nadal masz problemy z założeniem swojego pierwszego bloga zapraszam do kontaktu i współpracy:

Michał Szafrański .:. kontakt@michalszafranski.pl .:. 730 775 333 .:. Skype : sukcesowo

==================================================================

Załóż własnego bloga już dziś razem z www.emesz.eu od A do Z.

==================================================================

jak zrobić blog

Udanego dnia
Michał Szafrański

PS 1 : Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij w przycisk Lubię to!, poniżej…

PS 2 : Zachęcam do współpracy oraz śmiałego komentowania tego wpisu …


Komentarze

komentarzy

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Wykop
 • LinkedIn
 • Twitter
 • Blip
 • Śledzik
 • PDF
 • Pinger
 • Blogger.com